Nero Balls İçeriği ve Etkileri Nelerdir ?

Nero Balls içeriği beyin fonksiyonlarını etkileyen bir çok vitamin ve mineral barındırır. Bu sayede zamanla beyinde ve zihinde gelişmeler sağlanır.

Gingko Biloba: Alzheimer hastalığı, hafıza kaybı gibi nöral sorunlara karşı şavaşır. Klinik araştırmalar  ginkgo biloba özünün zayıf olan çocuklar için hafızayı güçlendirme özelliği olduğunu ve odaklanmayı geliştirdiğini ispatlamıştır.

Biotin: B7 vitamini olarak da adlandırılan biotin hücre yenilenmesinde en aktif rolü oynayan vitamindir.

Folic Acid: B vitamini grubuna dahildir. Sinir sisteminin ve kan hücrelerinin oluşumunda önemlidir.

Calcium: Sinir sisteminin düzenli olarak çalışması için gerekli mineraldir.

Magnezium: Magnezyum beyin fonksiyonlarında kullanılan bir mineraldir. Eksikliği baş ağrısı yapar yeterli miktarda olması durumunda beyin fonksiyonlarını hızlandırır.

Pantothanic Acid:  B5 vitamini olarak bilinir. Hücre yapımında ve merkezi sinir sisteminin gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca yaraların hızlı iyileşmesi, yağın ve şekerin enerjiye dönüşmesi gibi özellikleri vardır.

Zinc: Çinko olarak bilinir. Vücudun her hücresinin ihtiyaç duyduğu bir yapıdır. Beyinde bu hücrelere dahildir.

Neroballs İçeriği

L-Arjinin: Kan akışını kolaylaştırmak gibi bir özelliği vardır. Tıkanıklıkları engeller.

Korean Ginseng: Zihinsel potansiyeli arttırarak konsantrasyonu ve stres gibi etkilerle mücadeleyi kuvvetlendirir.

Solenium:  Kanın yapışkanlığını azaltarak dolaşımdaki kanın pıhtılaşmasını önler. Akyuvar tarzı vücudun koruyucu mekanizmasını güçlendirir.

Cromium: Krom olarak bilinir. Beyindeki lobların geliştirilmesine ve akıcı bir düzende çalışmasına yardımcı olur.

Potasium: Potasyum sinirsel iletişimin gerçekleşmesi için gereklidir. Eksiklik durumunda vücudun yapısında ve zihinsel olarak kırılmalar yaşanabilir.

Molybdenum: Molibden zihinsel dengenin sağlanmasına yardımcı olur. Çakraların açılmasında büyük önem taşır bu nedenle stres giderici olarak bilinir. Şifalı metaller arasındadır.

Glutamic Acid: Glutamik asit kalsiyum emilimini arttıran bir amino asit grubudur. Aynı etkiyi bir çok mineral yapısında da göstermektedir.

Neroballs Etkileri

Alpha Lipoic Oil: Alfa lipoik asit sinir sisteminden kaynaklı kalp hasarlarını önlenmesinde yardımcı olur. Beyinin korunmasına ve Alzheimer gibi hastalıklarda uzun süreli hafıza gelişimine yardımcı olur.

Serinaid: Hafıza sorunlarının engellenmesine yardımcı olur. Alzheimer olma riskini azaltır.

L-methionie: Metiyonin vücutta zaten üretilen bir enzimdir. Vücudun gelişiminde çok önemli bir rolü vardır. Yaraların iyileşmesi, yeni hücre oluşumu gibi faydaları vardır.

Omega-3, Omega-6, Omega-9: Bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir yağ asitidir. Beyin gelişiminde etkilidir.

E Vitamini: Katarakt, Alzheimer gibi nörolojik hastalıkların engellenmesini sağlar.

C Vitamini: Sinir ve bağışıklık sistemini güçlendir. Vücutta önemli bir görevi vardır.

B-12 Vitamini: Bu vitaminin eksikliği sinir sistemini etkileyerek nörolojik hastalıklara neden olabilir. Aynı zamanda eksikliği durumunda psikolojik çöküşlerde yaşanabilir.